O zamachach w Paryżu

Wersja japońska

 Organizator zamachów w Paryżu wraca na miejsce zbrodni? Plan zamachów terrorystycznych na dzielnicę biznesową

Tłumaczenie; 24. listopada br. prokuratura francuska ujawniła, viagra że podejrzewany o organizację w nocy 13. listopada serii zamachów terrorystycznych w Paryżu, information pills posiadający belgijskie obywatelstwo Abdelhamid Abaaoud (zm.) , tuż po nich najprawdopodobniej wrócił na miejsce wydarzeń.  Potwierdzono również, że planował on także ataki 18. i 19. listopada na podmiejską dzielnicę Paryża La Défense z udziałem  zamachowców-samobójców.

Według wyjaśnień na konferencji prasowej prokuratury, w pobliżu zaatakowanych restauracji i kawiarni został wykryty sygnał telefonu komórkowego, którym Abaaoud miał się posługiwać od późnej nocy  13. listopada, zaraz po zamachu, do mniej więcej wczesnego ranka następnego dnia. Uważa się, że ten sam człowiek wraz z innym podejrzanymi zjawił się także podczas zamachu w okolicy położonej w centralnej części Paryża hali koncertowej La Bataclan, gdzie zginęło około 90 ludzi. Istnieje możliwość, że poszedł zbadać sytuację.  Prokuratura odmówiła szczegółowych wyjaśnień odnośnie planów zamachów na La Défense.

Co więcej, jeden ze sprawców zamachu, uważany za zbiegłego do Belgii  podejrzany Salah Abdeslam (lat 26), po zamachu spędził noc w południowej części Paryża (w której w koszu na śmieci została odkryta kamizelka z materiałami wybuchowymi) i wczesnym rankiem 14. listopada, skierował się w stronę Belgii samochodem wspólników, którzy po niego przyjechali. Wszyscy przejechali przez punkt kontrolny na północy Francji i zostali przepuszczeni przez policję nie wzbudzając podejrzeń.

Według Francuskiej Agencji Prasowej, minister spraw wewnętrznych Francji, Cazeneuve, 24. listopada oświadczył, że po zamachu francuska policja przeszukała łącznie ponad 1200 lokalizacji, zatrzymała 165 osób i zarekwirowała ponad 230 sztuk broni.

Asahi Shinbun, 25.11.2015

Tłumaczenie: Katarzyna Sobocińska, III rok japonistyki