Witamy na stronie Koła Naukowego Studentów Japonistyki Japonica Creativa.

Koło powstało w kwietniu 2003 roku, w Zakładzie Japonistyki, w ówczesnej Katedrze Orientalistyki (od 2006 Instytut Orientalistyczny, od czerwca 2008 ponownie Katedra Orientalistyki) Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, aby szerzyć kulturę Japonii oraz ułatwiać dostęp do informacji japonistycznych, jak i instytucji powiązanych z tym krajem na terenie Poznania. Do koła należą zarówno studenci, jak i osoby niepowiązane ze środowiskiem naukowym, a mimo to pasjonujące się Japonią oraz kulturą japońską.

(po lewej: Poster opisujący działalność naszego koła. Stworzony przez Kingę Zielińską, prezentowany przez Michalinę Kułakowską na sesji posterowej w ramach sympozjum z okazji 25-lecia Neofilologii na UAM.)

Spotkania Koła odbywają się min. raz w miesiącu i są zawsze zapowiadane na stronie Koła i  na Facebooku.